Mail Order ile Kredi Kartınıza Peşin Fiyatına... 2 Ay Taksitle Alışveriş İmkanı Başlamıştır.
250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>>
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Düdüklü Tencere

Fissler Bluepoint, Redpoint, Greenpoint, Satin Black Farkları

Bir Fissler Düdüklü Tencere almaya karar verdiniz. Peki ama herkes birşeyler söylüyor. Mavi, Kırmızı ve Yeşil. Hatta Siyahı bile var
Peki kime inanmalı, neye göre karar vermeli ve hangi modeli almalı ?

Son Dakika : Fissler 2024 Yılından İtibaren Bluepoint, Redpoint, Greenpoint ve SatinBlack(Blackpoint) üretimini kaldırıyor.
Bunun yerine Vitaquick Premium adında yeni bir düdüklü modeli çıkarıyor.

Fissler Almanya Sayfasındaki Haber için tıklayın ....


Bu renklerin hikayesi şöyle başladı :
Uzun yıllardır Fissler en ekonomik modeli olan Bluepointi üretiyordu. Kapak ve valf kısmında bulunan iki düğmenin rengi hep maviydi. Fakat 2015 yılında Fissler kuruluşunun 170. Yıldönümünü anısına sadece bu yıla özel olarak ilk defa Redpoint olarak kırmızı renkleri olan bir düdüklü çıkardı. 
Farklı bir renk müşteriler tarafından beğenildi ve Redpoint üretime devam etti. 
Daha sonraki yıllarda buna ekleme yapılarak mutfaklardaki siyah ve inox modasına uygun olan SatinBlack ya da diğer adı ile Blackpoint üretildi.
Ardından daha çok sebze ve yeşillik yiyenlere hitaben de haşlama aparatı ile Greenpoint çıktı.

Fissler point serisinde yani Bluepoint, Redpoint, Greenpoint ve SatinBlack serilerinde görsellik hariç; çelik metaryeli, taban kalitesi ya da herhangi bir malzeme açısından kesinlikle hiç bir fark yoktur. Pişirme süreleri, malzeme kalitesi, taban teknolojisi vs. hep aynıdır. Ürünün yapımında kullanılan yedek parçalar (lastik, conta, kulp vs.) de aynıdır. Hatta daha sonra düdüklünüz için bir yedek parça gereksiniminiz olur ise, herhangi bir modelinin parçasını alıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin Bluepoint düdüklünüz var ve kulpu kırıldı. Ama Redpoint kulpunu daha uygun fiyatlı bulabildi iseniz rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz. Sadece farklı renklere sahip bir tencereniz olacaktır ama paranız cebinizde kalacaktır.

Aksini iddia eden hiç kimseye itibar etmeyiniz. Kafanızı karıştırmasına müsade etmeyiniz.
Bu düdüklüler arasında en belirgin fark isimlerini veren düğmelerdeki renkleridir.

Ayrıca :
SatinBlack modelinin üst kapağının çelik yüzeyi İnox yani mat satendir.
Greenpoint modelinde ise extra olarak haşlama aparatı çıkar.

Şimdi karar verirken bulabildiğiniz en uygun fiyatlı modeli rahatça alabilirsiniz ve hiçbir şey kaybetmezsiniz. Greenpoint de bulunan sebze haşlama aparatı sizin için çok önemli ise bunu göze alıp ayrıca düşünmelisiniz, ancak piyasada uygun fiyatlı haşlama aparatları da aynı görevi görmektedir.
Son olarak bizce en önemli konu düdüklünün ebatı olmalıdır. "Bir kere alıyorum en büyüğünü alayım" şeklinde kesinlikle yanlış karar vermeyin. Günlük devamlı pişirdiğiniz yemek miktarına ve kişi sayınıza uygun olan en küçük modeli almalısınız. Çünkü düdüklünüz, içindeki malzeme ve kapak arasındaki basınç ile çalıştığından en küçük düdüklü en hızlı pişiren düdüklüdür. Günümüzde çalışan ve zamanla yarışan insanımız için bu önemlidir. Ayrıca yıkanması, rafta saklanması, indirip kaldırılması en kolay olan daha ufak olanıdır, unutmayınız.
 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...