Mail Order ile Kredi Kartınıza Peşin Fiyatına... 2 Ay Taksitle Alışveriş İmkanı Başlamıştır.
250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>>

FIKA Pişirme Gereçlerinizin Bakımını Nasıl Yapmalıyız?

Tarih: 23.05.2023 15:43
FIKA Pişirme Gereçlerinizin Bakımını Nasıl Yapmalıyız?
Fika Ürünlerinin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler...
Seramik tencere ve tavalar, daha güvenli ve kaliteli yemek pişirmek isteyenler için idealdir. Bununla birlikte, seramik mutfak gereçlerinin sağlam yapısı, uygun şekilde ilgilenmezseniz yine de aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalabilir.  
Tüm pişirme ekipmanlarında olduğu gibi, dikkatli kullanım ve uygun temizlik , FIKA seramik pişirme kaplarınızın bir ömür boyu dayanmasını sağlayacaktır . Seramik setinizi teste tabi tutmadan önce, seramik pişirme setlerinize bakarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz. 
  • Elde yıkayın
Seramik pişirme aletlerinizi bulaşık makinesine atıp yıkamak kolay gelebilir. Bununla birlikte, bu kolaylık, pişirme gereçlerinizin uzun ömürlülüğünü azaltacaktır. Ahşap parçası olmayan FIKA tencereler bulaşık makinesinde yıkanabilir ancak yapıştırmazlık özelliği zamanla azalabilir. Bu nedenle seramik pişirme kaplarınızı ılık su ve yumuşak bir sünger veya bezle elde yıkamanızı öneririz. Ahşap kulplar ve kapak düğmeleri bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun değildir ve makinede yıkandığında çatlar.
Zor lekeleri çıkarmak için kabartma tozu kullanmayı düşünün. Seramik pişirme ekipmanınızı ılık su ve kabartma tozu ile ıslatmanız yeterlidir. Ardından kalıntıları silmek için yumuşak bir sünger kullanın. 
  • Uygun depolama.
Seramik pişirme kaplarınızı üst üste istiflemekten kaçının. Bu, düşen tencere ve tavalarla ilgili kazaları önler. Bununla birlikte, sınırlı alanla çalışıyorsanız, seramik yüzeyde herhangi bir yıpranması oluşmasını önlemek için istifleme sırasında tencere ve tavalarınız arasına kağıt havlu koyun. 
  • Orta ila düşük ısıda kullanın .
Seramik pişirme kapları boş olarak yüksek ısıya ancak kısa süre dayanabilir. Bu nedenle, seramik tencere ve tavalarınızın renginin solmasını ve hasar görmesini önlemek için düşük ila orta ateşte pişirmeniz gerekir. Artı tarafta, seramik ısıyı etkili bir şekilde eşit olarak dağıtır, böylece yemeğiniz de muhtemelen daha hızlı pişer. 
  • Sıcak seramik pişirme kaplarını soğuk suya daldırmaktan kaçının .
Sıcak seramik tava ve tencerelerinizi pişirdikten hemen sonra soğuk suya koymanız yapışmaz kaplamaya ciddi zararlar verebilir. Ayrıca bu durum tencerenin çatlamasına da neden olabilir. Bu nedenle seramik pişirme kaplarınızı temizlemeden önce soğumasını bekleyin. 
  • Pişirme spreylerinden uzak durun .
Pişirme spreylerinin rahatlığı yadsınamaz, ancak pişirme kaplarınızda bazı ciddi kalıntılar bırakabilirim. Üstelik pişirme spreylerinin içinde bulunan bileşenler seramik pişirme kaplarınızın yapışmaz kaplamasına da zarar verebilir. Bunun yerine, yemeğinizi pişirmek için az miktarda yağ veya tereyağı tercih edin. 
  • Seramik pişirme kaplarınızda ahşap ya da silikon ürünler kullanın .
Metal spatula ve çırpıcı gibi sert pişirme araçları, seramik tavalarınızdaki yapışmaz kaplamayı çizebilir. Bu olduğunda zamanla yapışmazlık özelliğini kaybeder. Alternatif olarak seramik tencerelerinizi kullanırken ahşap veya silikon ürünleri tercih edin. 

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...