Mail Order ile Kredi Kartınıza Peşin Fiyatına... 2 Ay Taksitle Alışveriş İmkanı Başlamıştır.
250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>> 250 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! <<< NEOFLAM İNİDİRİMLERİ SON GÜNLER KAÇIRMAYIN !!!! >>> <<< VICTORINOX EN UYGUN FİYATLAR ve TOPTAN SİPARİŞ İMKANI >>>

Fika Xtream Seramik Kaplama Sağlıklı mıdır ?

Tarih: 23.05.2023 14:41
Fika Xtream Seramik Kaplama Sağlıklı mıdır ?
İşte Seramik Kaplamanın Özellikleri
Yıllar geçtikçe, seramik kaplamalı pişirme kapları popülerlik kazanıyor ve birçok mutfağın temel öğesi haline geldi. Bir meslektaşınızın veya arkadaşınızın mutfağına bakacak olursanız, büyük olasılıkla en az bir seramik tencere veya tava görürsünüz. 
Sağlıklı ve ısıyı verimli kullanan pişirme kapları arıyorsanız, seramik pişirme kapları ideal bir mutfak aracıdır. Ancak birçok faydasına rağmen bir soru cevapsız kalıyor: Seramik kaplama pişirme kapları için iyi midir?
Bugün, bir sonraki tencere setinizi seçerken hem kendinden emin hem de eğitimli bir seçim yapmanıza yardımcı olmak için seramik kaplamaları ve bunların pişirme kapları üzerindeki etkilerini daha fazla keşfedeceğiz.  
Seramik Kaplama Nedir?
Seramik kelimesi, binlerce nesildir çanak çömlek, tabak ve diğer dekoratif amaçlar için uzun süredir kullanılan, ateşle sertleştirilmiş kili ifade eder. 
Kil, daha sonra yapışmaz bir kaplama oluşturmak için silikon ve oksijen gibi inorganik minerallerle kaplanan sert eloksallı alüminyumdan oluşur. Birleştirildiğinde seramik kaplama oluşur. 
Kimyasal bileşimi kum veya taş ile aynıdır ve uygulamadan sonra pürüzsüz bir şekilde kaymasını sağlar.  
1940'lardan bu yana, Politetrafloroetilen (PTFE) gibi floropolimer kaplamalar, yapışmazlık özellikleri nedeniyle pişirme kaplarını kaplamak için kullanılmıştır.  
Bununla birlikte, o zamandan beri PTFE pişirme kaplarının metal bileşimlerinden kaynaklanan toksisiteye sahip olduğu ortaya çıktı. 
Seramik kaplamalar doğal minerallerden oluştuğu için kaplardan yemeğe aktarılan toksisite yoktur. Sonuç olarak, güvenli, sağlıklı ve kullanımı PTFE'li yapışmaz pişirme kapları kadar konforludur.  
Seramik Kaplamalar Nasıl Yapılır ve Uygulanır?
Tencere kaplamaları, pişirmeyi kullanıcı için hem verimli hem de kolay hale getirmek için uzun süredir kullanılmaktadır. Pek çok kişi seramik pişirme kaplarını düşündüğünde, pişirme kaplarının yalnızca seramikten yapıldığına inanma eğilimindedir. Ancak durum böyle değil. 
Seramik kaplı pişirme kabı, üzerinde ince bir seramik kaplama bulunan herhangi bir pişirme kabıdır. Pişirme kabının ortası tipik olarak, pişirme kabını nereden satın aldığınıza bağlı olarak metal türüne göre değişen bir metal çekirdekten oluşur. 
Birçok şirket anodize alüminyum, demir veya paslanmaz çelik metal çekirdek kullanır. Metal çekirdek ne olursa olsun, tüm seramik kaplı pişirme kapları metal bir tabana sahiptir. 
Seramik pişirme kapları Sol-gel tekniği kullanılarak kaplanmıştır Sol-Gel, silis (kum) olarak bilinen kum-sıvı solüsyonunu herhangi bir metalik nesneye uygulanabilecek bir jele dönüştürme yöntemidir. 
Seramik pişirme kabı, mineral jele ya püskürtülür ya da daldırılır ve daha sonra sertleştirme olarak bilinen yüksek ısı işlemiyle sertleştirilir. 
Uygulandıktan sonra, seramik kaplama, pişirme söz konusu olduğunda çeşitli faydaları olan yapışmaz bir bileşene sahiptir. 
Seramik Kaplama Güvenli mi?
Şimdi sıra büyük soruya geldi: Seramik kaplama güvenli midir?
Kısa cevap, evet. 
Seramik üreticileri tarafından yapılan çeşitli araştırmalara göre seramik kaplı pişirme kapları ısı uygulandığında herhangi bir zararlı gaz çıkarmamaktadır
Seramik kaplı pişirme kabınızı 450 santigrat derecenin üzerinde ısıtabilirsiniz ve hiçbir toksisite oluşturmaz. 
Yüksek ısı uygulandığında zararlı gazlar çıkaran ve bozulmaya başlayan teflon kaplı tavaların aksine, seramik kaplı tencerelerde bu özellikler yoktur.  
Sonuç olarak, seramik kaplı pişirme kapları, yiyecekler pişirme kabından tabağınıza aktarılırken herhangi bir sağlık sorunu veya toksisiteye sahip değildir. 
FIKA ile Sağlıklı Yemek Pişirme
Daha ayrıntılı bir incelemenin ardından, konu pişirme ihtiyaçlarınızı karşılamaya geldiğinde seramik kaplı pişirme kaplarının hem güvenli hem de etkili olduğu sonucuna vardık. 
Seramik tencere, çeşitli nedenlerle en güvenli ve en sağlıklı tencere alternatiflerinden biri olarak taçlandırılmıştır . 
Sağlıklı yemek pişirme yolculuğunuza bugün FIKA ile başlayın ve seramik kaplı pişirme kaplarımızı keşfedin.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...